Лонг линија ЕЛЕКТРОНСКИ
Друштвото со ограничена одговорност

производи

DC имунитет еден јадра (lle-SDC)

Опис на производот:


 • Набавка Способност: 500000Piece / месечно
 • Trade Terms: EXW ,FOB,CFR,CIF
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, L / C
 • Порт: Beijing/Tianjin/Shanghai
 • Packing: Carton packaging with wood pallet
 • детали за производот

  Тагови производ

  DC струја имунитет еден јадра ( lle-SDC )

  ТИМ 图片 20190325142013

  карактеристики:

  • Направени од страна на еден магнетни материјали со постојана пропустливост (μ = 1400-2000)

  Магнетни карактеристики:

  • Чудно DC струја имунитет, Применливи сегашниот опсег (1.5A-200A)
  • Висока линеарноста, висока класа точност, Применливи трансформатор точноста опсег 0,5-0,1 Класа
  • Добра стабилност температура
  • Основни заштеда на големината на волуменот и на масата

  APPLications:

  • DC струја имунитет трансформатори во електронски енергија метар / ват-час метар
  • Мерење на трансформатор во електронски систем за напојување 

  основниот параметар

  точка единица спецификации
  B800 [T] ≥1.4
  Br [T] ≤0.05
  Hc [A / m] ≤12
  μ 2000  

   图片 9

  Стандардна јадра димензии, Применливи КТ точност, Максимална DC струја спектар имунитет:

  Дел број

  основни димензии

  Завршени Димензии

  КТ точност

  DC усогласеност

  1

  Φ14 × 20 × 10

  Φ12.1 × 22.5 × 12.2

  0,5-0,1 класа

  60A

  2

  Φ16 × 21 × 10

  Φ14.0 × 24.7 × 12.5

  0,5-0,1 класа

  80а

  3

  Φ17 × 22 × 10

  Φ15.3 × 24.4 × 12.3

  0,5-0,1 класа

  80а

  4

  Φ17 × 24 × 8

  Φ15.3 × 26.3 × 9.9

  0,5-0,1 класа

  60A

  5

  Φ18.5 × 24,5 × 6,5

  Φ16.5 × 26,5 × 8,5

  0,5-0,1 класа

  100A

  6

  Φ21 × 29.5 × 5

  Φ19 × 31.5 × 7

  0,5-0,1 класа

  105A

  7

  Φ25 × 32 × 6,5

  Φ22 × 34 × 8,5

  0,5-0,1 класа

  150A

  8

  Φ30 × 40 × 8

  Φ27 × 42 × 10,5

  0,5-0,1 класа

  200A

  Не мраз :
  За ваша референца, стандардните параметри погоре може да се разликуваат во зависност од вашите специјално дизајниран врти и дијаметар намотка на трансформаторот. Ние би можеле да дизајн и производство на соодветни јадра во согласност со вашите точно барање.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!