Лонг линија ЕЛЕКТРОНСКИ
Друштвото со ограничена одговорност

производи

Високи струи заеднички режим мешање филтер јадрото (lle-ЦУК)

Опис на производот:


 • Набавка Способност: 500000Piece / месечно
 • Trade Terms: EXW ,FOB,CFR,CIF
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, L / C
 • Порт: Beijing/Tianjin/Shanghai
 • Packing: Carton packaging with wood pallet
 • детали за производот

  Тагови производ

  детали за производот:

  Високи струи заеднички режим основни мешање филтер( lle-ЦУК )

   bcaa77a12

  карактеристики:

  •  На прилагодливи спектар на пропустливост (μ10KHz = 15000 ~ 50000)
  •  Одлично фреквенција карактеристики
  •  Висока сатурација магнетна сила индукција (1.20T)
  •  Долна вртложни струи загуби
  •  Одлична стабилност температура

  A ppl ications:

  •  Префрлување на владата напојување
  •  UPS-от за непрекинато напојување
  •  опрема срцевата заварување
  •  моќ конвертор

  P erformance

  материјал MnZn Феритни Фе-базирани nanocrystalline
  Пропустливост μ
  (10KHz)
  15000 15000 ~ 100.000
  Основни загуба
  (20KHz0.2T)
  17W / kg ≤3W / kg
  Основни загуба
  (20KHz0.5T)
  50W / kg ≤15W / kg
  Сатурација Индукција
  Bs
  0.5T 1.20T
  температура Кири
  Tc
  220 ℃ 600 ℃
  Горна Cont.Operation
  температура
  <100 ℃ > 120 ℃
  Core големина
  (мм)
  Завршени (mm) Le
  (cm)
  Ae
  (cm2)
  AL (Ш)
  (10KHz)

   АЛ (Ш) Тежина (100kHz) (г)

    проект OD HT      
  32/40 * 15A ≥28.3 ≤45.5 ≤18.8 11,3 0,438 9,7-18,8 6,3-12,2 38,0
  40/50 * 20A ≥36.5 ≤53.5 ≤23.5 14,1 0.73 13,0-25,1 8,4-16,3 80,0
  40/50 * 20B 8,37-16,2 7,5-14,6            
  50/63 * 20A ≥46.5 ≤66.5 ≤23.5 17,8 0.95 13,4-26,0 8,7-16,9 130.0
  50/63 * 20B 8,67-16,8 7,8-15,1            
  63/80 * 20A ≥59.5 ≤83.5 ≤24 22,5 1.24 13,9-26,9 9,0-17,4 214,5
  63/80 * 20B 8,96-17,4 8,05-15,6            
  80/100 * 20A ≥75 ≤105 ≤25 28,3 1.46 13,0-25,1 8,4-16,3 317,5
  80/100 * 20B 8,4-16,2 7,5-14,6            
  100/130 * 25A ≥95 ≤135 ≤30 36,1 2.74 19,0-36,8 12,4-23,9 760,0
  100/130 * 25B 12,3-23,8 11,0-21,4            
  130/160 * 25A ≥125 ≤166 ≤30 45,6 2.74 15,1-29,2 9,8-19,0 970,0
  130/160 * 25B 9,7-18,9 8,7-17,0            

  ( Не мраз : Други спецификации може да се произведени во согласност со барањата на клиентот)

  карактеристика  крива

  图片 1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!